• محمد حسين ارسنجاني

 • نام پدر :

  شهر محل سکونت :فسا

  درجه علمی :

  مذهب : شيعه

  ملیت : ايراني

  تخصص :

 • مقدمات
  شيخ محمدعلي موحد
  سطح
  رسائل، شيخ محمدعلي موحد
  مكاسب، شيخ محمدعلي موحد
  كفايه، شيخ محمدعلي موحد
  قوانين، شيخ محمدعلي موحد
  خارج فقه و اصول
  سيد محمدرضا گلپايگاني
  سيد محمد محقق داماد
  سيد حسين بروجردي
  امام خميني)


 • آثار مرتبط:
 • استاد حوزه)

  فعاليتها:
  اقامه نماز جماعت
  تدريس علوم ديني
  تبليغ و ارشاد
  بناي مدرسه علميه در فسا (پيش از انقلاب)
  بناي مدرسه علميه اميرالمؤمنين
  ساخت مسجد در روستاهاي اطراف شهر فسا (كوشك قاضي)
  بازسازي مسجد امام صادق(ع)
  ساخت مسجد اصلي (امام خميني)
  بناي مسجد مصلي (امام خميني)
  بناي مسجد صاحب الزمان(عج)
  مبارزه عليه طاغوت
  عضو مجلس خبررگان رهبري)
 • اساتيد
 • سيد حسين بروجردي
  شيخ محمدعلي موحد
  سيد محمدرضا گلپايگاني
  سيد محمد محقق داماد

 • سيد محمدحسين ارسنجاني در سال 1301 هـ . ش برابر با 1341 هـ . ق در خانواده‌اي مذهبي در ارسنجان ديده به جهان گشود. سيد محمدحسين تحصيلاتش را در مكتب‌خانه‌اي در زادگاهش آغاز كرد و به آموختن قرآن و دورس متداول پرداخت. سپس به مدارس جديد رفت و پس از آن وارد حوزه علميه شيراز شد و به تحصيل علوم ديني روي آورد. وي مقدمات و سطح را نزد شيخ محمدعلي موحد فرا گرفت. آنگاه براي تكميل تحصيلات رهسپار حوزه عليمه قم شد و دروس خارج فقه و اصول را از محضر آيات عظام سيد حسين بروجردي، سيد محمدرضا گلپايگاني و سيد محمد محقق داماد آموخت. آيت الله حسيني ضمن تحصيل به تدريس نيز اشتغال داشت. وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي از فعاليت‌هاي اجتماعي و سياسي و فرهنگي غافل نبود و در مدارس علميه و مساجد بسيار در شهرها و روستاهاي اطراف شيراز و فسا بنا كرد .

  پس از طي مراتب علم و فضيلت، حسب الامر زعيم حوزه هاي علميه، مرحوم آيت الله العظمي بروجردي(ره) و نيز به دعوت مردمان استان فارس، طريق هجرت را برگزيد و رو به سوي آن ديار نهاد. از آن پس در «فسا» رحل اقامت گزيد و سفره درس و بحث و شاگردپروري آراست و به گشودن گره ها و مشكلات مؤمنان كمرپرداخت.

  ايشان پس از عزيمت به فسا، ضمن دانش گستري و شاگردپروري و پاسخگويي به مسائل شرعي و اجتماعي مردم، هدايت گفتمان انقلاب اسلامي را در اين بخش از كشور بر دوش داشت و اجتهاد را به جهاد آراست و قدم به ميدان هاي مبارزه گذاشت.

  ايشان در اقامه نماز جمعه و طرح مسائل روز كشور در خطبه هاي نماز، از پيشگامان به شمار مي رود؛ زيرا تاريخ اقامه نماز جمعه به امامت ايشان در فسا به دهه چهل شمسي بازمي گردد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، به فرمان رهبر فقيد انقلاب، امام خميني(ره)، در سنگر نماز جمعه باقي ماندند و اين خدمت مقدس را تا سال 1381 ادامه دادند و افزون بر آن، نمايندگي مردم استان فارس در مجلس خبرگان را برعهده گرفتند.

  اين فقيه دردآشنا و خداجوي، در سحرگاه نهم دي ماه 1390 بر اثر سكته مغزي، سلامت تن را از كف داد و از آن پس در بستر درمان خلوت گزيد و سرانجام پس از عمري تلاش و مجاهدت در تبليغ و ترويج معارف اهل بيت(ع) و تدريس و تربيت شاگردان فراوان، شب 17 آذرماه 92 در منزل خود در فسا، دعوت حق را لبيك گفت و به ديار باقي شتافت.